REFERENCIE

Povedali o nás

Ing. Norbert Bomba

CBDO v Perbiotix, s.r.o.

Etika je u nás na prvom mieste. Na našej stránke sme sa rozhodli uverejňovať recenzie len od klientov, ktorí súhlasia so zverejnením celého mena, pracoviska a bydliska. Naše recenzie sú reálne od skutočných ľudí. Spokojných klientov máme mnohonásobne viac, no len málokto je v dnešnej dobe tak odvážny, že poskytne osobné údaje na internet. Ďakujem všetkým našim odvážnym klientom a prosím vás, aby ste tieto ich údaje nezneužívali a neobťažovali ich zbytočným preverovaním, či sú skutoční. Sú.

Ďakujem za pochopenie,
Noro Bomba

MUDr. Milan Pupík

pediater, Kysucké Nové Mesto

"Nástup účinku v prvom mesiaci bol pomerne búrlivý u mňa aj u manželky. Už v druhom mesiaci sa mi však výrazne zlepšil spánok a mám viac energie. Prestali ma prenasledovať chute na sladké a schudol som 3 kilá. Naopak manželka, ktorá dlho nemohla pribrať, je konečne spokojná s postavou. Prestali ju trápiť kŕče, nadúvanie a hnačky. Aj ona sa zbavila chutí na sladké."

Mgr. Viera Čmelková, PhD.

softvérová inžinierka, Žilina, členka Mensa Slovensko

Už v prvom mesiaci užívania sa zmiernili moje problémy s úpornými zápchami. Ďalej sa mi zlepšila psychika, nepripúšťam si veci tak veľmi ako predtým a lepšie sa mi komunikuje s ľuďmi. Tiež som schudla na svoju ideálnu hmotnosť a prestalo mi chutiť sladké. Zmizla mi škvrna na pokožke, ktorá bola sledovaná kožnou lekárkou. Mám viac energie a začala som športovať, predtým som nevládala. Zatiaľ beriem probiotiká iProbio 4 mesiace a chystám sa pokračovať a plánujem objednať aj svojim rodičom. Samozrejme, upravila som si aj stravovanie. Som veľmi spokojná a odporúčam probiotiká iProbio všetkým svojím známym. Dovolím si povedať, že ste mi s týmito probiotikami zachránili snáď aj život.

Viera Birkusová

dôchodkyňa, Nesluša

"Po dvoch mesiacoch užívania probiotík sa cítim vynikajúco, prešla mi záha, nepreháňa ma, psychicky aj fyzicky sa cítim omnoho lepšie. Hlavne sa mi po kontrole konečne dali do normy onkologické markery, čo ma veľmi ukľudnilo."

Branislava Bátorová

majiteľka e-shopu www.bu-butik.sk a mamička na materskej, Žilina

"Tie probiotiká sú fakt mega...!!!! Ďakujem za ten výmysel:))) 

Bola som v 6.mesiaci tehotenstva, keď sa mi zhoršil zdravotný stav - mám diagnostikovanú ulceróznu pankolitídu od roku 2010. Nakoľko som cez tehotenstvo nechcela užívať kortikoidy ani iné lieky (v prvom tehotenstve som mala rovnaký problém a skončila som na imunosupresívach), rozhodla som sa pre probiotiká na mieru.

Po troch týždňoch užívania sa mi upravila stolica, po mesiaci som už nemala žiadne problémy a nemám ich dodnes...neužívam žiadne lieky.

Priznám sa, nakoľko som bola tehotná, stravu som nejak nedodržiavala. Som necelé 2 týždne po pôrode a môj zdravotný stav sa nezhoršil, práve naopak. Probiotiká užívam stále a verím, že mi s diagnózou pomôžu. Určite ich plánujem užívať dlhodobo, investícia do vlastného zdravia sa vždy oplatí.  

iProbio odporúčam minimálne každému, kto je IBD pacientom."

Marta Suriková

Kultúrne centrum Aktivity, Trenčín

Beriem ich už druhý mesiac, okrem syndrómu dráždivého črevamám aj iné vážnejšie diagnózy a som veľmi spokojná. Konečne sa cítim ako človek :) pre mňa je ten rozdiel v kvalite trávenia a celkovo tým pádom aj môjho života obrovský, tak mi to stojí za to :) 

Skúšala som aj iné probio, od firmy symprove, ale efekt u mňa minimálny.

Prebiotická vláknina ako darček potešila :)
zdroj:Facebook

Bc. Michaela Birkusová

výživová terapeutka, www.michaelabirkusova.sk Ochodnica

Od puberty som sa trápila s IBS (syndróm dráždivého čreva), ktorý mal obdobia, kedy mi nič nebolo a obdobia, kedy som mala neuveriteľné problémy s hnačkami, bolesťami, nafukovaním, zlým trávením, rôznymi intoleranciami, únavou a niekedy to zašlo až k psychickým ťažkostiam. Dlho som hľadala pomoc, no bezvýsledne. Po tom čo som upravila stravovanie v zmysle lowFODMAP, som pocítila úľavu už po mesiaci užívania probiotík a momentálne si žijem s mojím IBS v súhre, odstránili sa všetky ťažkosti a bola som schopná v strave vrátiť sa k skoro plnohodnotnému a výživnému systému stravovania len s maličkými obmedzeniami. Cítim sa zdravo, plná energie, zlepšil sa spánok a opäť mám dostatok energie na život, o akom som mnohokrát len snívala. Probiotiká a prebiotiká odporúčam aj mnohým mojím klientom, kde vidím efekt častokrát po krátkom užívaní a pri správne nastavenom stravovaní, a tiež doplnkových výživových preparátoch, je efekt modulácie črevného mikrobiómu možné zachovať na veľmi dlho u mnohých klientov. Som rada, že cielené probiotiká sú dostupné na našom trhu a verím, že pomôžu mnohým ľuďom dostať sa zo začarovaného kruhu ťažkostí a nekvalitného života.

Daniel Turan

Marketingový manažér, Bratislava

Ja som to skúsil a výsledky vidno už po 3 týždňoch...klinické skúšania by som si tiež rád pozrel, táto metóda je na začiatku skúmania a aspoň z mojich doterajších informácií má obrovský potenciál...a čo sa týka peňazí, všetky novinky sú drahšie, nakoľko ten výskum, ktorý je v pozadí musí niekto zaplatiť... a platia to vždy najmä prví zákazníci, či už to je pri autách alebo inom spotrebnom tovare...
zdroj:Facebook

Aty Béreš

Basgitarista skupín Družina, Dereš a ex Indigo - Peter Nagy

iProbio som si objednal na základe dostupných informácií a článkov o cielených probiotikách. Najskôr som trochu váhal kôli cene (v tejto dobe normálne), ale keď som si to prerátal koľko dávam mesačne za komerčné probiotiká a doplnky... No veľa. A to nikto nezaručí či sú pre mňa a pre moju diagnózu Ulcerózna kolitída vhodné. iProbio sú cielene vyrobené pre ľudi so zápalovými ochoreniami čriev. Rozdiel v stave môjho zdravia pri užívaní iProbio probiotík oproti dobe kedy som užíval tie bežne dostupné je mega veľký. Vlastne sa to nedá ani popísať, či porovnať. Už po 3 mesiacoch užívania iProbio probiotík sa môj stav natoľko zlepšil, že viac menej po dlhých rokoch ani netuším, že Ulceróznu kolitídu mám a už neberiem veľa silných liekov. Takže ak Vám záleží na Vašom zdraví a hlavne imunite (imunita je taká silná, aké je zdravé Vaše črevo) neváhajte a vyskúšajte tento "zázrak". Rýchlo pochopíte, že je aj iná cesta ako sa neustále napchávať liekmi a kopou doplnkou z lekárne.

PS: toto nie je platená reklama, toto je príbeh z môjho reálneho života po rokoch trápenia sa s touto nepríjemnou diagnózou.

Užívatelia probiotík iProbio

zdroj: Facebook

Ľudia ktorí užívajú alebo užívali iProbio sa so svojími skúsenosťami podelili aj na Facebooku...

iProbio na Facebooku

REFERENCIE

Napísali o nás

Neviete sa zbaviť ALERGIE, ktorá vám upcháva nos alebo zapaľuje oči? Tieto TIPY vám POMÔŽU!
 • Topky
Neviete sa zbaviť ALERGIE, ktorá vám upcháva nos alebo zapaľuje oči? Tieto TIPY vám POMÔŽU!

Ak sa spoliehame, že nás nejaký liek zachráni počas kritického obdobia, nemôžeme čakať zázraky. Zmierni alergickú reakciu len minimálne, ak vôbec. Kľúčové je začať s prevenciou aspoň 3 mesiace vopred. Už včera bolo teda neskoro.

celý článok
Alergia? Okrem liekov môžu pomôcť aj probiotiká
 • Pravda
Alergia? Okrem liekov môžu pomôcť aj probiotiká

Správne vytrénovaná imunita nereaguje na vonkajšie podnety prehnane. Ak ste už vyskúšali rôzne druhy antihistaminík a napriek nim sa každý rok trápite s alergiou, existujú ďalšie možné alternatívy. Je možné „upratať“ svoj mikrobióm. "

celý článok
Hľadajú sa dojčiace mamičky, čo nikdy neužívali antibiotiká. Môžu dopomôcť k veľkému objavu
 • Pravda
Hľadajú sa dojčiace mamičky, čo nikdy neužívali antibiotiká. Môžu dopomôcť k veľkému objavu

Alojz Bomba a syn Norbert Bomba hľadajú súčasné alebo budúce mamičky, ktoré dojčia, a zároveň nikdy v živote neužívali antibiotiká. Takýchto žien nepochybne nie je veľa, navyše mnohé nepoznajú svoju liekovú históriu. Ale za pokus to stojí. Čo je cieľom?

celý článok
Odborník Alojz Bomba: Všetky chronické choroby sú spojené s narušením diverzity črevného mikrobiómu
 • Hospodárske noviny
Odborník Alojz Bomba: Všetky chronické choroby sú spojené s narušením diverzity črevného mikrobiómu

Mnohí odborníci upozorňujú, že náš mikrobióm súvisí s celkovým zdravotným stavom a opačne. Takže by sme si mali rozmaznávať tzv. priateľské baktérie, dbať na správnu životosprávu.

celý článok
Probiotiká ako zbraň proti civilizačným chorobám, či vráskam? Áno, aj - tvrdí odborník
 • Plus 7 Dní
Probiotiká ako zbraň proti civilizačným chorobám, či vráskam? Áno, aj - tvrdí odborník

"Výskum črevného mikrobiómu je v rámci biotechnológií jedno z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich odvetví,“ hovorí o tom, prečo Martin Haranta vybudovali s vedcom z Košíc Alojzom Bombom a jeho synom Norbertom startup s výskumom a vývojom personalizovaných probiotík.

celý článok
Koľko vážia baktérie v našom čreve? Črevný mikrobióm nemá takú hmotnosť, ako sa pôvodne myslelo
 • Pravda
Koľko vážia baktérie v našom čreve? Črevný mikrobióm nemá takú hmotnosť, ako sa pôvodne myslelo

Spoločne s Dr. Alojzom Bombom, odborníkom na probiotiká, poďme odhaliť niektoré z mylných predstáv, ktoré ovplyvňujú výskum ľudského mikrobiómu.

celý článok
Dokážu probiotiká skvalitniť a predĺžiť život?
 • TV Doktor
Dokážu probiotiká skvalitniť a predĺžiť život?

Črevný mikrobióm a probiotiká môžu výrazne skvalitniť a predĺžiť život ľudí. Aktuálne odborníci dokonca zisťujú. Črevný mikrobióm je v rámci biotechnológií jedno z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich odvetví a je dôležité, aby sa výskum a inovácie mikrobiómu nachádzali aj na Slovensku

celý článok
Ako udržať zdravý črevný mikrobióm? Ktoré potraviny treba jesť a ktorým je lepšie sa vyhnúť?
 • Pravda
Ako udržať zdravý črevný mikrobióm? Ktoré potraviny treba jesť a ktorým je lepšie sa vyhnúť?

Črevný mikrobióm je súbor organizmov, ktoré osídľujú naše črevo. Odborníci odporúčajú podľa možnosti vyhýbať sa priemyselne spracovaným potravinám a polotovarom. Čo najmenej konzumovať potravu obsahujúcu nezdravé (jednoduché) cukry – teda sladkosti, sladené nápoje.

celý článok
Ako nám môžu probiotiká pomôcť znížiť zápal v tele?
 • Pravda
Ako nám môžu probiotiká pomôcť znížiť zápal v tele?

Probiotikum má dve základné funkcie. V rámci tej prvej vykonáva konkrétnu vec v organizme - napríklad vyprodukuje vitamín, upraví imunitu, pomáha pri rozklade žlčových kyselín alebo zníži cholesterol. Druhá funkcia znamená zmenu mikrobioty, zlepšenie jej stavu...

celý článok
Táto látka príšerne smrdí. Zmierňuje však zápaly, reguluje imunitu a vyživuje výstelku čreva
 • Pravda
Táto látka príšerne smrdí. Zmierňuje však zápaly, reguluje imunitu a vyživuje výstelku čreva

Počuli ste už o látke s názvom butyrát? Ide o produkt črevného mikrobiómu, ktorý má množstvo skvelých vlastností. „Vzniká, keď baktérie v našich črevách pomáhajú nášmu telu rozkladať vlákninu v hrubom čreve,“ vysvetľuje Ing. Norbert Bomba zo startupu iProbio...

celý článok
Probiotiká sú ako dobrí susedia v paneláku
 • Hospodárske noviny
Probiotiká sú ako dobrí susedia v paneláku

Pri každom chronickom ochorení je mikrobióm zmenený. Zmenou mikrobiómu môže dôjsť k zmierneniu symptómov. Ako zistiť či sa histamínová intolerancia týka aj Vás a ako si môžete pomôcť...

celý článok
Expert na mikrobióm: Vyvinuli sme probiotiká pre histaminikov
 • Hospodárske noviny
Expert na mikrobióm: Vyvinuli sme probiotiká pre histaminikov

Čoraz viac ľudí trpí rôznymi tráviacimi problémami vrátanie takzvanej histamínovej intolerancie. Ako zistiť, že sa týka aj vás? S Martinom Harantom sme rozoberali pozitíva i úskalia rôznych druhov probiotík, ako aj posun vo výskume, ktorému sa s kolegami venuje

celý článok
Po rokoch štúdia vyrába vlastné probiotiká: Značky probiotík, ktoré ponúkajú lekárne, zavádzajú
 • Plus JEDEN DEŇ- Zdravie
Po rokoch štúdia vyrába vlastné probiotiká: Značky probiotík, ktoré ponúkajú lekárne, zavádzajú

Martin Haranta je mladý vedec, ktorý založil vlastnú značku probiotík iProbio. Práve pri štúdiu výskumov zistil, že množstvo aj známych probiotík na trhu nemá efekt. Aj preto sa rozhodol vyrábať cielené probiotiká, ktoré dokážu naozaj pomôcť.

celý článok
Odborník na probiotiká: Strava je základný spôsob, ako sa starať o svoj mikrobióm
 • Plus JEDEN DEŇ- Zdravie
Odborník na probiotiká: Strava je základný spôsob, ako sa starať o svoj mikrobióm

Expert na probiotiká a mikrobióm Martin Haranta založil vlastnú značku probiotík iProbio. Podľa neho je však starostlivosť o zdravie mikrobiómu dlhodobá záležitosť a jeho náprava môže trvať aj roky.

celý článok
Odborník tvrdí, že za neovládateľnú chuť na sladké môžu premnožené baktérie.
 • Plus JEDEN DEŇ- Zdravie
Odborník tvrdí, že za neovládateľnú chuť na sladké môžu premnožené baktérie.

Norbert Bomba je spoluzakladateľom značky iProbio, ktorá sa venuje výrobe cielených probiotík. V relácii portálu Zdravie hovoril o tom, ako probiotiká môžu pomôcť zlepšiť kožné, tráviace či dokonca psychické problémy.

celý článok
Prospešné baktérie na mieru. Kysučania dobýjajú rastúci trh s probiotikami
 • Forbes
Prospešné baktérie na mieru. Kysučania dobýjajú rastúci trh s probiotikami

Nové objavy o prepojení mozgu a trávenia alebo vplyve mikrobiómu na zdravie človeka pozorne sledujú nielen lekári, ale aj biznis. Len vo výrobe probiotík sa dnes podľa viacerých štúdií točí viac ako 50 miliárd dolárov.

celý článok
Mávate neovládateľnú chuť na sladké? Môžete to pomerne jednoducho zmeniť, hovorí vedec
 • MY KYSUCE
Mávate neovládateľnú chuť na sladké? Môžete to pomerne jednoducho zmeniť, hovorí vedec

O črevnom mikrobióme sa na Slovensku hovorí čoraz častejšie, stále však nie dostatočne často. Práve jeho narušenie sa spája s mnohými chronickými chorobami. S otázkami o črevnom mikrobióme a probiotikách sme sa obrátili na vedca Martina Harantu.

celý článok
Rozhovor o najzaujímavejších výsledkoch svetových výskumov z oblasti probiotík s inovátorom Martinom Harantom
 • VEDA NA DOSAH
Rozhovor o najzaujímavejších výsledkoch svetových výskumov z oblasti probiotík s inovátorom Martinom Harantom

O širokej škále využitia probiotík v humánnej medicíne aj o tom, ako probiotiká pomáhajú v boji s nemocničnými baktériami.

celý článok
Probiotiká ako zbraň proti civilizačným chorobám, či vráskam? Áno, aj- tvrdí odborník.
 • PLUS 7 DNÍ
Probiotiká ako zbraň proti civilizačným chorobám, či vráskam? Áno, aj- tvrdí odborník.

MARTIN HARANTA, v rozhovore s LENKOU DALE hovorí o tom, prečo vybudovali s vedcom z Košíc Alojzom Bombom a jeho synom Norbertom startup s výskumom a vývojom personalizovaných probiotík.

celý článok
Raňajky v TA3
 • TA3
Raňajky v TA3

Dnes sme raňajkovali v Televízia TA3 Spoločne s Nikolou Detáriovou sme sa tak rozprávali aj o tom ako “začať žiť lepší život” napriek Crohnovej chorobe, alebo ako eliminovať príznaky alergie či prevencie voči alergiám cestou mikrobiómu. Pozrite si celý rozhovor.

celý článok
Používanie probiotík je potrebné viac regulovať, zhodli sa odborníci
 • teraz.sk
Používanie probiotík je potrebné viac regulovať, zhodli sa odborníci

Táto potreba vzniká najmä preto, že účinky probiotík sú veľmi kmeňovo špecifické, keďže každý kmeň má iné účinky a nemožno ich tak používať nekontrolovateľne bez toho, aby ten, ktorý ich indikuje alebo kupuje nevedel o tom, aké účinky majú...

celý článok
Probiotiká vyberajte starostlivo
 • Rádio Slovensko RTVS
Probiotiká vyberajte starostlivo

Mnohí z nás už siahli po probiotikách. Lekári ich odporúčajú užívať popri antibiotickej liečbe, ale aj pri črevných ťažkostiach. Viete si ale vybrať tie správne? Každý kmeň probiotík má totiž iné účinky. Slovo má Ľubomíra Hulínová.

celý článok
Príliv mozgov na Slovensko
 • Sekcia pre mládež - ŽSK
Príliv mozgov na Slovensko

Príliv mozgov je séria diskusií, ktorá ponúka možnosť nahliadnuť do sveta v ktorom ukážeme, prečo majú mladí ľudia, ktorí odišli do zahraničia, dôvod vrátiť sa domov. Martin Haranta nám porozprával viac o inováciách a podnikaní v kraji a prezradí niečo o tom aké sú možnosti pre..

celý článok
Probiotiká pomáhajú. Ale treba k nim pristupovať ako k antibiotikám
 • Veda na dosah
Probiotiká pomáhajú. Ale treba k nim pristupovať ako k antibiotikám

Asi najdôležitejšou správou prvého dňa konferencie boli odporúčania Európskej spoločnosti pre gastroenterológiu, hepatológiu a výživu (ESPGHAN). Hania Szajewska, profesorka a predsedníčka pediatrie Lekárskej univerzity vo Varšave upozornila, že probiotiká sa aktuálne využívajú...

celý článok
Depresia, úzkosť, duševné zdravie a mikrobióm
 • Zdravá duša - Podcast
Depresia, úzkosť, duševné zdravie a mikrobióm

Psychika ovplyvňuje funkcie nášho organizmu. Veľmi negatívne na zdravie vplýva napríklad stres. No zároveň sme sa za posledné obdobie vďaka relevantným výskumom dopracovali aj k ďalšiemu poznatku, že to platí aj opačným smerom. Vplyv na našu psychiku má najmä náš črevný mikrobióm

celý článok
ARCOBIOME - Centrum pokročilého výskumu v Košiciach
 • Slovenský Rozhlas - RTVS
ARCOBIOME - Centrum pokročilého výskumu v Košiciach

Depresie, úzkosť či anorexia sú psychické poruchy úzko spojené s črevným mikrobiómom. Ak sa oň staráme nesprávne, môžeme si tieto problémy spôsobiť alebo zhoršiť. Môžeme ich ale ovplyvniť aj pozitívne, ak správne a cielene meníme náš mikrobióm, jeho zloženie a funkčnosť...

celý článok
Inovácie a startupy: Ako zabrániť odlivu mozgov z nášho kraja?
 • https://www.facebook.com/ZilinskyKraj
Inovácie a startupy: Ako zabrániť odlivu mozgov z nášho kraja?

Náš kolega Martin Haranta bol hosťom PODCASTU: Inovácie a startupy: Ako zabrániť odlivu mozgov z nášho kraja? Hovoril aj o tom ako spoluzakladal úspešný vedecký startup Perbiotix a spolupracuje so svetovými vedeckými špičkami. Ako sa podniká na Slovensku a ...

celý článok
Čo prezradil mikrobióm diabetikov?
 • Bedeker ZDRAVIA
Čo prezradil mikrobióm diabetikov?

Cukrovka alebo Diabetes mellitus 1. Typu (DM1T) je autoimunitné ochorenie. V súčasnosti tieto ochorenia patria celosvetovo k 10 najčastejším príčinám úmrtí u ľudí v rozvinutých krajinách. Výskyt cukrovky každoročne stúpa a predpokladá sa, že za tento trend sú zodpovedné faktory..

celý článok
Postcovidový syndróm pomáha lepšie prekonávať aj náš črevný mikrobióm
 • union.sk
Postcovidový syndróm pomáha lepšie prekonávať aj náš črevný mikrobióm

Postcovidový syndróm pomáha lepšie prekonávať aj náš črevný mikrobióm. Navyše, ľudia s kvalitným črevným mikrobiómom zvyknú mať aj ľahší priebeh ochorenia Covid-19. Nie nadarmo sa hovorí, že sme tým, čo jeme. Imunitný systém je závislý od zdravého prostredia v našom čreve...

celý článok
ARCOBIOME - Centrum pokročilého výskumu v Košiciach združuje špičkových odborníkov na mikrobióm
 • Správy RTVS
ARCOBIOME - Centrum pokročilého výskumu v Košiciach združuje špičkových odborníkov na mikrobióm

Verejná a súkromná sféra spojili sily a v Košiciach spolupracujú na vývojovom a výskumnom centre mikrobiómu – ARCOBIOME (Advanced Research Centre of Microbiome). Vedecký start-up Perbiotix a Lekárska fakulta UPJŠ v Košiciach (výskumné centrum MediPark) chcú svojou aktivitou...

celý článok
Depresiu či Alzheimera spája zlý mikrobióm
 • HN - Hospodárske noviny
Depresiu či Alzheimera spája zlý mikrobióm

Čím si najviac ničíme črevá? Nedostatkom vlákniny. Práve túto zložku potravytotiž potrebuje črevný mikrobióm. Pre zvýšenie jeho metabolickej aktivity, ale aj pre množenie jednotlivých mikroorganizmiov. V súčasnosti sa vie takmer už o dvoch tisíckach druhov baktérií sídliacich...

celý článok
Liečba postcovidového syndrómu
 • časopis LIEK
Liečba postcovidového syndrómu

Mnohí slovenskí aj zahraniční vedci a lekári potvrdili existenciu postcovidového syndrómu. Postihuje ľudí, ktorí prekonali COVID-19 a má u pacientov rôzne prejavy a priebeh. Spôsobuje zdravotné problémy pretrvávajúce viac ako 3 mesiace. Najnovšie štúdie preukázali, že jednou ...

celý článok
relácia EXPERIMENT - Ako cielene opraviť mikrobióm
 • RTVS
relácia EXPERIMENT - Ako cielene opraviť mikrobióm

Pomer ľudských buniek a baktérií je v našom tele približne 1:1. Niektoré z našich kolonizátorov nám zabezpečujú normálne trávenie a správny chod organizmu, no problém nastáva, keď je ich menej než baktérií, ktoré spôsobujú infekcie. Narušenie črevnej mikroflóry môže okrem...

celý článok
Zloženie črevnej mikroflóry ovplyvňuje procesy v celom organizme
 • Národný Portál Zdravia
Zloženie črevnej mikroflóry ovplyvňuje procesy v celom organizme

Rovnako ako DNA či odtlačok prsta je aj črevný mikrobióm jedinečný u každého človeka. Jeho zloženie zásadne ovplyvňuje naše zdravie a tráviace problémy. Odpovedá MUDr. Iveta Čierna, PhD., detská gastroenterologička v DFNsP a hlavná odborníčka MZ SR pre pediatrickú gastroentero..

celý článok
Ako ovplyvňujú choroby náš mikrobióm a ako náš mikrobióm ovplyvňuje naše choroby?
 • TVR - relácia Aréna
Ako ovplyvňujú choroby náš mikrobióm a ako náš mikrobióm ovplyvňuje naše choroby?

Ako ovplyvňujú choroby náš mikrobióm a ako náš mikrobióm ovplyvňuje naše choroby? Ako Covid-19, hygienické a protipandemické opatrenia ovplyvnili naše mikrobióby? Ako Covid-19 mení náš mikrobióm, vplýva na mozog a celé naše telo? Koľko toho už vieme o génoch našich črevných...

celý článok
Az egészséges bélflóra szerepe a betegségmegelőzésben
 • ÚJ SZÓ
Az egészséges bélflóra szerepe a betegségmegelőzésben

Egészségünk és valószínűleg viselkedésünk, sőt hangulatunk nemcsak attól függ, hogyan élünk, hanem attól is, kit „látunk vendégül”, milyen baktériumok vannak bélrendszerünkben.

celý článok
Črevná mikroflóra ovplyvňuje procesy v celom organizme
 • Púchovské Noviny
Črevná mikroflóra ovplyvňuje procesy v celom organizme

„Personalizované probiotiká sú významným krokom k personalizovanej medicíne, ktorá rešpektuje individuálne špecifiká každého človeka a preto je medicínou budúcnosti. Teším sa, že získané poznatky z výskumu dokážeme využiť pri vývoji metód personalizovanej medicíny. Ďalší výskum..

celý článok
Hľadanie rovnováhy
 • SME ženy
Hľadanie rovnováhy

Mikrobióm ovplyvňuje všetky povrchy pokryté epitelom, takže máme kožný mikrobióm, ústny mikrobióm, veľmi dôležitý je mikrobióm v našich dýchacích cestách, existuje mikrobióm urogenitálneho traktu a ženy majú aj vaginálny mikrobióm. Každý je tvorený určitými typmi mikroorganizmov

celý článok
Neuveriteľné črevné baktérie. Viete čo všetko ovplyvňujú?
 • Moje Zdravie
Neuveriteľné črevné baktérie. Viete čo všetko ovplyvňujú?

Jedinečnosť mikrobiómu si vyžaduje individuálny prístup. Slovenskí vedci, ktorí skúmajú možnosti cielenej úpravy črevného mikrobiómu pre podporu liečbu nielen tráviacich ťažkostí, ale aj iných chronických chorôb pracujú na nových metódach personalizovanej medicíny. Na základe dl

celý článok
Úvod do Univerzity mikrobiómu pre lekárov
 • Revue medicíny
Úvod do Univerzity mikrobiómu pre lekárov

Súčasné poznatky poukazujú na mimoriadne významnú úlohu črevného mikrobiómu pri podpore nášho zdravia, v prevencii chorôb, ale aj v procese vzniku a rozvoja chorôb. Črevná mikrobiota sa podieľa na regulácii mnohých fyziologických funkcií organizmu človeka, predovšetkým nášho ...

celý článok
Prevencia a liečba chronických chorôb? Opravte si váš ČREVNÝ MIKROBIÓM!
 • Báječná ŽENA
Prevencia a liečba chronických chorôb? Opravte si váš ČREVNÝ MIKROBIÓM!

Smrť väčšiny z nás súvisí s cukrovkou, srdcovocievnymi chorobami, chorobami tráviaceho traktu či rakovinou. Chronické choroby majú multifaktoriálnu etiológiu, to znamená, že ich spôsobujú viaceré faktory. Z faktorov ktoré nevieme ovplyvniť nás najviac ohrozuje genetická ...

celý článok
The Powerlogy Podcast: Ako probiotiká budujú imunitu?
 • powerlogy.com
The Powerlogy Podcast: Ako probiotiká budujú imunitu?

TÉMA: Personalizované probiotiká ako cesta k silnej imunite a pevnému zdraviu. Črevný mikrobióm zásadne ovplyvňuje zdravie každého z nás. Jeho stav sa podieľa na riadení väčšiny funkcií organizmu, vrátane metabolizmu živín, trávenia, imunity a ďalších. Traja Slováci, medzi kt...

celý článok
Odborníci na probiotiká: V čreve sídli imunita aj dobrá nálada
 • Dobré zdravie - PRAVDA
Odborníci na probiotiká: V čreve sídli imunita aj dobrá nálada

Vedecký rozmer priniesol Dr. Alojz Bomba, medzinárodne uznávaný odborník na probiotiká s viac ako 35-ročnými skúsenosťami na poli výskumu črevného mikrobiómu. Zhovárame sa so zakladateľmi vedeckého startupu Dr. Alojzom Bombom, jeho synom Norbertom Bombom a Martinom Harantom.

celý článok
Črevá produkujú 80% hormónu dobrej nálady
 • PRAVDA
Črevá produkujú 80% hormónu dobrej nálady

O črevnom mikrobióme sa hovorí čoraz viac. Ujasnime si najprv termíny: Aký je rozdiel medzi mikrobiómom a mikrobiotou? Alojz Bomba: Mikrobióm je súhrn génov všetkých mikroorganizmov, ktoré osídľujú naše telo – baktérií, vírusov, kvasiniek, húb, plesní. Mikrobiota je súhrn ...

celý článok
Keď je črevný mikrobióm narušený
 • SLOVENKA - Zdravie rodiny
Keď je črevný mikrobióm narušený

Naši predkovia prijali denne 100 - 150 gramov vlákniny, my už iba 10 - 15 gramov. Vláknina a prebiotiká sú potravou prospešných baktérií. Do jedálnička musíme zaradiť aj potraviny s omega-3 mastnými kyselinami. V našich výskumoch sme preukázali, že omega-3 mast

celý článok
Unikátny objav slovenských vedcov! Pýtajte sa na všetko, čo vás zaujíma o personalizovaných probiotikách
 • Facebook
Unikátny objav slovenských vedcov! Pýtajte sa na všetko, čo vás zaujíma o personalizovaných probiotikách

Unikátny objav slovenských vedcov! Pýtajte sa na všetko, čo vás zaujíma o personalizovaných probiotikách odborníka, ktorý bude online v stredu 24. marca 2021 od 11:00-12:00.

celý článok
MVDr. Alojz Bomba, DrSc. bude online: Pýtajte sa na všetko o personalizovaných probiotikách
 • TOPKY.SK
MVDr. Alojz Bomba, DrSc. bude online: Pýtajte sa na všetko o personalizovaných probiotikách

MVDr. Alojz Bomba, DrSc. je spoluzakladateľom laboratória gnotobiológie, jediného pracoviska svojho druhu na Slovensku. Od roku 2006 do roku 2020 bol prednostom Ústavu experimentálnej medicíny na Lekárskej fakulte Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Viedol kolektív...

celý článok
MVDr. Alojz Bomba, DrSc. bol online: PERSONALIZOVANÉ probiotiká sú vhodné aj pre ľudí s CELIAKIOU
 • Vyšetrenie.sk
MVDr. Alojz Bomba, DrSc. bol online: PERSONALIZOVANÉ probiotiká sú vhodné aj pre ľudí s CELIAKIOU

11:01 - otázka od: Katarína Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či by personalizované probiotiká mohli pomôcť aj pri dlhodobom probléme ako je malnutrácia bez známeho pôvodu? Narušenie rozmanitosti, zloženia a funkčnosti črevnej mikrobioty (črevná dysbióza) sprevádza...

celý článok
Veľký OBJAV Slovákov: Preč s DLHOTRVAJÚCIMI zdravotnými problémami vďaka probiotikám na MIERU!
 • Vyšetrenie.sk
Veľký OBJAV Slovákov: Preč s DLHOTRVAJÚCIMI zdravotnými problémami vďaka probiotikám na MIERU!

Rešpektuje špecifiká každého človeka Vedci potvrdili, že stav mikrobiómu sa podieľa na riadení väčšiny funkcií organizmu, vrátane metabolizmu živín, trávenia, imunity, ale aj činnosti mozgu a stavu psychiky. Prvou dostupnou prelomovou technológiou dokážu vyrobiť pre každého ...

celý článok
Slovenskí vedci vyvinuli probiotiká, ktorými pomáhajú pri liečbe chronických chorôb
 • BeautyPoint
Slovenskí vedci vyvinuli probiotiká, ktorými pomáhajú pri liečbe chronických chorôb

Pacient vyplní online zdravotný dotazník, kde uvedie svoje zdravotné ťažkosti a diagnózy. Výsledky analýzy a získané dáta vedci vyhodnotia a na ich základe laboranti ručne pripravia personalizované probiotiká. Kombinujú ich z viac ako 100 rôznych probiotických kmeňov baktérií a..

celý článok
Slovenský vedecký startup pomáha pri liečbe chronických chorôb a tráviacich tažkostí
 • Len pre zdravie
Slovenský vedecký startup pomáha pri liečbe chronických chorôb a tráviacich tažkostí

„Personalizované probiotiká sú významným krokom k personalizovanej medicíne, ktorá rešpektuje individuálne špecifiká každého človeka a preto je medicínou budúcnosti. Teším sa, že získané poznatky z výskumu dokážeme využiť pri vývoji metód personalizovanej medicíny. Ďalší výskum..

celý článok
Slováci vyrábajú probiotiká „na mieru“
 • URBANFIT
Slováci vyrábajú probiotiká „na mieru“

Črevný mikrobióm je jdinečný pre každého človeka rovnako ako DNA alebo odtlačok prsta a vyžaduje si osobitný prístup. Očakávame, že v blízkej budúcnosti prinesie výskum troch Slovákov MVDr. Alojz Bomba, DrSc., Ing. Norbert Bomba a Martin Haranta,PGD TM zo slovenského vedeckého...

celý článok
Slovenský vedecký startup pomáha pri liečbe chronických chorôb a tráviacich tažkostí
 • NU Life
Slovenský vedecký startup pomáha pri liečbe chronických chorôb a tráviacich tažkostí

Vedci potvrdili, že stav mikrobiómu sa podieľa na riadení väčšiny funkcií organizmu, vrátane metabolizmu živín, trávenia, imunity, ale aj činnosti mozgu a stavu psychiky. Prvou dostupnou prelomovou technológiou dokážu vyrobiť pre človeka jeho vlastné personalizované probiotiká...

celý článok
Veľký úspech slovenských vedcov! Vyvinuli probiotiká
 • TOPKY.SK
Veľký úspech slovenských vedcov! Vyvinuli probiotiká "na mieru": Je to medicína budúcnosti

Pri príprave personalizovaných probiotík vedci analyzujú stolicu. Z rozboru stanovia zloženie črevných baktérií a identifikujú nedostatky mikrobiómu. Pacient vyplní online zdravotný dotazník, kde uvedie svoje zdravotné ťažkosti a diagnózy. Výsledky analýzy a získané dáta...

celý článok
Slovenskí vedci vyvinuli personalizované probiotiká
 • Život Prešova
Slovenskí vedci vyvinuli personalizované probiotiká

Bratislava 22. februára (TASR) - Slovenskí vedci Alojz Bomba, Norbert Bomba a Martin Haranta napredujú v skúmaní cielenej úpravy črevného mikrobiómu, ktorý zásadne ovplyvňuje zdravie a liečbu pacientov. Na základe analýzy DNA baktérií v stolici a popísaných diagnóz pacienta zosta

celý článok
Veľký úspech slovenských vedcov: Vyvinuli lieky, ktoré sa prispôsobia pacientovi
 • DOBRÉ NOVINY
Veľký úspech slovenských vedcov: Vyvinuli lieky, ktoré sa prispôsobia pacientovi

Pri príprave kombinujú z viac ako 100 rôznych probiotických kmeňov baktérií a mikroorganizmov z vlastnej biobanky. Následná kúra upraví mikrobióm do zdravého, rovnovážneho stavu. Správne fungujúci mikrobióm účinne podporí liečbu chorôb, činnosť imunitného systému a celkové zdravi

celý článok
Vyvinuli osobné probiotiká
 • PLUS 1 DEŇ
Vyvinuli osobné probiotiká

Na základe analýzy DNA baktérií v stolici a popísaných diagnóz pacienta zostavujú personalizované probiotiká. Pomáhajú tak liečiť dlhotrvajúce zdravotné a tráviace problémy, informuje TASR.

celý článok
Probiotiká šité na mieru v boji s tráviacimi ťažkosťami a chronickými chorobami
 • ZDRAVIE.PLUSKA.SK
Probiotiká šité na mieru v boji s tráviacimi ťažkosťami a chronickými chorobami

Pri príprave personalizovaných probiotík vedci analyzujú stolicu. Z rozboru stanovia zloženie črevných baktérií a identifikujú nedostatky mikrobiómu. Pacient vyplní on-line zdravotný dotazník, kde uvedie svoje zdravotné ťažkosti a diagnózy.Výsledky analýzy a získané dáta vedci...

celý článok
Slovenskí vedci napredujú v skúmaní cielenej úpravy črevného mikrobiómu, ktorý zásadne ovplyvňuje zdravie a liečbu pacientov.
 • BLESKOVKY.SK
Slovenskí vedci napredujú v skúmaní cielenej úpravy črevného mikrobiómu, ktorý zásadne ovplyvňuje zdravie a liečbu pacientov.

Na základe analýzy DNA baktérií v stolici a popísaných diagnóz pacienta zostavujú personalizované probiotiká. Pomáhajú tak liečiť dlhotrvajúce zdravotné a tráviace problémy. (tasr)

celý článok
Slovenskí vedci vám pripravia probiotiká na mieru
 • eREPORT
Slovenskí vedci vám pripravia probiotiká na mieru

Probitiká „na mieru“ môžu lekári aj bežní ľudia efektívne využívať nielen v prevencii, ale hlavne v podpornej liečbe väčšiny chronických chorôb. Intenzívny výskum a pochopenie črevného mikrobiómu sa dostali do bodu, keď už dokážu vytvárať reálne terapeutické postupy.

celý článok
Probiotiká šité na MIERU: Slovenskí vedci ich zostavujú analýzou DNA baktérií v stolici
 • DNES 24
Probiotiká šité na MIERU: Slovenskí vedci ich zostavujú analýzou DNA baktérií v stolici

„Personalizované probiotiká sú významným krokom k personalizovanej medicíne, ktorá rešpektuje individuálne špecifiká každého človeka, a preto je medicínou budúcnosti. Teším sa, že získané poznatky z výskumu dokážeme využiť pri vývoji metód personalizovanej medicíny. Ďalší výskum

celý článok
Významný úspech slovenských vedcov: Vyvinuli personalizované probiotiká
 • ČAS.SK
Významný úspech slovenských vedcov: Vyvinuli personalizované probiotiká

Na základe analýzy DNA baktérií v stolici a popísaných diagnóz pacienta zostavujú personalizované probiotiká. Pomáhajú tak liečiť dlhotrvajúce zdravotné a tráviace problémy.

celý článok
Slovenskí vedci skúmajú črevný mikrobióm
 • PRIMAR.SME.SK
Slovenskí vedci skúmajú črevný mikrobióm

Slovenskí vedci Alojz Bomba, Norbert Bomba a Martin Haranta napredujú v skúmaní cielenej úpravy črevného mikrobiómu, ktorý zásadne ovplyvňuje zdravie a liečbu pacientov.

celý článok
Slovenskí vedci vyvinuli personalizované probiotiká
 • TERAZ.SK
Slovenskí vedci vyvinuli personalizované probiotiká

Probiotiká „na mieru“ môžu lekári aj bežní ľudia efektívne využívať nielen v prevencii, ale hlavne v podpornej liečbe väčšiny chronických chorôb.

celý článok

Prihláste sa do newslettera

PerBiotiX s.r.o.

Litovelská 670/27, 02401, Kysucké Nové Mesto

Napíšte nám

info@iprobio.sk

Zavolajte nám

+421 904 488 822